Ev mobilyaları arasında en çok tercih edilenlerden olan komodin ve şifonyer sık karıştırılanlar listesinde ilk sıralarda yer alır. Bu iki ürünün neden karıştırıldığından ziyade karıştırılmasına neden olan farkları ve özelliklerini değerlendirmek çok daha önemli olacaktır. Bu nedenle de komodin ve şifonyer arasında ne tür farklar bulunduğunu değerlendirerek en başarılı sonuçlara ulaşmanın tam zamanı! Şimdi ranza.com olarak sizlere komodin ve şifonyeri birbirinden ayıran özellikleri sunuyoruz.

Komodinin Özellikleri

Komodin, yatak odalarında genellikle yatak başında bulunan iki çekmeceli küçük saklama çözümleridir. Yataktayken kullanmadığınız eşyaları üzerine koyabileceğiniz komodin aynı zamanda içerisine farklı eşyalarınızı da koyacağınız bir alan sunmaktadır. Ebatları bakımından küçük olsalar da kullanışlılık ön plandadır. Yatak odalarının kullanım alanı çok geni olmadığında komodinler kullanılmak istenmez. Çünkü alan kaplaya bu unsurların yerinde zaten satın alınmış olan dolap kullanılmaktadır. 

Şifonyerin Özellikleri

Şifonyer, yatak odalarında yer alan en az 4 çekmeceli ve dik olarak konumlandırılan ürünlerdir. Komodin ile kıyaslandığında daha büyük olması saklama alanı sunması bakımından çok daha avantajlıdır. Öte yandan çekmece sayısının fazla olması kadar çekmecelerin de farklı boyutlarda olması çoğu durumda saklama ihtiyaçlarına cevap vermeyi destekler. 

Geniş yatak odalarında çok sık tercih edilen bir seçenek olarak kabul edilebilecek şifonyerlerin ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap verebileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle de bir şifonyer seçerken kaliteli alternatiflere sahip olacağınız açıktır. 

Şifonyer mi Komodin mi?

Şifonyer ve komodin birbiri ile en çok karıştırılan ürünler olsa da birbirinin muadili olarak kabul edilmemelidir. Çünkü pek çok tüketici yatak odasında hem komodin hem de şifonyer tercih etmektedir. Siz de bu iki seçenek arasından bir tanesini tercih etmek istiyorsanız mutlaka oda büyüklüğünü dikkate almalısınız. 

Oda büyüklüğünü dikkate alarak bir seçim yapmanız durumunda kaliteli alışverişin keyfini çıkarabileceksiniz. Özellikle de beklentilere uygun bir seçim yapmanızı destekleyecek olan komodin ve şifonyer seçimi kullanım alanı bağlamında kaliteyi ön plana çıkaracak. Siz de en ideal seçenekleri tercih etmek istiyorsanız detayları dikkatle değerlendirmeyi unutmamalısınız.